15 Eylül 2013

VOLVO FMX’i Hamster Kullandı!

Hiç yorum yok :


'The Ballerina Stunt'ın viral başarısından bir yıl sonra, Volvo Kamyon bir kez daha olağanüstü akrobasi gösterileri sunuyor. Geçen hafta yayınlanan 'The Hook'un ardından, şimdi sıra bir sonraki film olan 'The Hamster Stunt'a geldi. Bu filmde, 15 tonluk, Dinamik Direksiyon özelliğine sahip bir Volvo FMX'i yönlendirmenin ne kadar kolay olduğu gösteriliyor. Bunun için de İngiltere'de özel olarak eğitilen Charlie isimli hamstera Volvo'nun inşaat serisi kamyonunu İspanya'daki bir taş ocağının yamacında sürmesine izin veriliyor.
Otomotiv endüstrisinde şu anda eşi bulunmayan Volvo Dinamik Direksiyon özelliği sayesinde bir elektrik motoru, sürücünün kas gücünün yerine geçtiğinden 175 gram ağırlığındaki bir hamster bile kamyonu yönlendirebilir hale geliyor. Sistemin yazılımını geliştiren Volvo Kamyon mühendislerinden Jan-Inge Svensson, "Düşük hızlarda, ağır yüklü bir araca manevra yaptırmak o kadar kolay ki bu işi tek parmağınızla bile başarabilirsiniz. Aracı otoyolda kullanırken bu dinamik direksiyon sistemi, eşsiz direksiyon stabilitesi sağlıyor' dedi.
TheHamsterstunt, Volvo Kamyon'un yeni modellerinin yer aldığı birçok muhteşem testten biri. TheHook'da ise Volvo Kamyon Başkanı Claes Nilsson, yerden 20 metre yükseklikte asılı olan bir Volvo FMX'in ön panelinde, 'The Ballerina Stunt' filminde ip cambazı Faith Dickey de bir otoyolda seyir halinde olan iki Volvo FH'ın arasında dengede duruyordu.
Claes Nilsson, "Filmlerimiz, yeni kamyon modellerimizin teknolojik yeniliklerini benzersiz bir şekilde gösteriyor. Gelecekte olağanüstü testlerimizi içeren başka filmler de yayınlayacağız.' dedi.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder